קוו אריזה אוטומטי

יישומי הרובוטיקה צמחו מאוד בשנים אחרונות בשל המחסור בכוח אדם הנדרש לביצוע עבודות רוטיניות ופשוטות ברצפת ייצור או במרכז הלוגיסטי. אם בעבר נמדדו פתרונות האוטומציה בדמות החזר השקעה של בין שנתיים – שלוש, הרי שכיום מדובר כבר בצורך אקוטי למניעת השבתת מלאות או חלקיות של קוו.

בקווי האריזה בסוף הקוו במפעלים ובמרכזים לוגיסטיים קיים מחסור גדול ומתמשך בידיים עובדות המלווה בתחלופת עובדים גבוהה, משום שמדובר בהליכים מאוד רוטיניים ומונוטוניים.

לאור הנחיצות במעבר מכוח אדם אנושי לאוטומציה בתהליכי האריזה בסוף הקוו, קיימים בתחום זה פתרונות מדף רבים ומגוונים והמערכות שלנו בתחום משלבים אותם בפתרונות בקווי אוטומציה במפעלים ובמרכזים לוגיסטיים. ניתן גם לומר שברוב המקרים ללקוחות שלנו קיימות מערכות אוטומטיות לייצור המוצרים, אך שלב האריזה הוא ברובו ידני.

BOS ROBOTICS פועלת למעלה מ-30 שנה, שנים ארוכות במהלכן צברה ניסיון עם מאות רבות של התקנות מערכות אוטומציה מבוססות רובוטיקה מתקדמת, בארץ ובעולם, במגוון רחב מאוד של תעשיות. החברה מציעה מגוון רחב של מערכות רובוטיות בהתאמה אישית ההופכות הליכים ידניים לאוטומטיים על רצפת הייצור של המפעל, במרכזים לוגיסטיים ובמרכזי הרכבות.

מערכת האריזה בסוף קוו שאנו מציעים ללקוחותינו, הינה מודולארית ומשלבת אוטומציה בהתאמה אישית ומכונות מדף. קוו האוטומציה בכללותו מתחיל בעמדה הראשונה שבה מכניסים את המוצר הבודד לתוך קרטון מאסטר, בד”כ באמצעות קובוט. הקרטון מוקם ומוזן לעמדת המילוי באופן אוטומטי על ידי מכונה להקמת קרטונים. קרטון המאסטר מובל על גבי מסוע לעמדת הדפסה שבה מודבקת מדבקה או מודפס ברקוד על גבי הקרטון. משם הקרטון ממשיך לעמדת סגירה אוטומטית של הקרטון (ניתן לחזק באמצעות מכונת קשירה).

בתחנה הבאה ממתין לקרטון קובוט/רובוט שיבצע משטוח אוטומטי. בסיום תהליך המשטוח, יבוצע שירוול אוטומטי למשטח.

“בשנים האחרונות הוספנו לקוו מלגזות אוטונומיות (AMR) שמשנעות את המשטח לאזורים מוגדרים ברצפת הייצור או במרכז הלוגיסטי”, מספר איבגי.

מגמת המחסנים הרובוטים:
“בשנים האחרונות יותר ויותר מחסנים הופכים לאוטומטיים. שמנו לב כי למרות האוטומציה הרבה שהושקעה במחסנים, בנקודות הקצה עדיין יש עבודה ידנית רבה של ליקוט ואריזה ללקוח הסופי. סל הפתרונות שלנו כולל מערכות VISION מתקדמות וחדשניות אשר, באינטגרציה עם רובוטים/קובוטים, מאפשרות להקטין את המעורבות האנושית בשלב הליקוט.

מערכות הפועלות בשיתוף קובוטים:
הקובוטים מועדפים על ידי הלקוחות כיוון שהם עובדים בשיתוף עם בני אדם באופן בטוח ונוח, ויתירה מכך קל יחסית להתקין ולתפעל קובוטים, וברוב המקרים לאחר ההטמעה הראשונית, הדבר אינו מצריך התערבות מקצועית, של מתכנת או מהנדס מטעמנו. כמו כן, פרויקט אוטומציה עם קובוט תופס פחות שטח רצפה מאחר ולא מחייב הקמת מערכת גדרות ומערכות בטיחות כמו בעבודה עם רובוט תעשייתי ‘רגיל’. כמו כן ניתן לשנע את הקובוטים ע”ג רובוט AMR ברצפת הייצור והלוגיסטיקה בהתאם לתוכניות עבודה משתנות.

הקובוטים משרתים מספר ייעודים בתהליך האריזה: הן בהכנסת מוצר בודד לתוך קרטון המאסטר והן בהערמת הקרטונים תוך יצירת קומות על משטחים לצרכי שינוע יעיל.

המפתח להצלחה בהטמעה מוצלחת של אוטומציה:
בהתבסס על מעל ל 800 מערכות רובוטיות שתכננו והתקנו אני יכול לומר כי הטמעה מוצלחת של מערכת אוטומציה מוגדרת ככזו שעומדת בציפיות הלקוח לתפוקות, שימוש רב תכליתי ככל שניתן, יכולת להתאים את המערכת לצרכים חדשים בעלות ובזמן סביר, יציבות, אמינות ותחזוקה פשוטה. לכך מתווספים, עמידה ביעדי החזר השקעה וזמן אספקה. על מנת ללהגיע למטרות המאתגרות נידרש לבצע עבודת הכנה מאוד יסודית שתגדיר את תכולת הפרוייקט והציפיות (הגדרת מוצרים שיטופלו, קצבים, תהליכים, שטח עבודה, בטיחות ועוד..). כאשר אנחנו מזהים לקוח שמגיע לא מגובש אנחנו מלווים אותו בתהליך עד כדי גיבוש מסמך איפיון מפורט (SOW) שיבטיח את הצלחת הפרוייקט”.

מתעניינים במערכות האוטומציה שלנו?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם.

    עם התקנה של מאות מערכות מסביב לעולם, 20 שנות ניסיון, וצוות הנדסי חזק, יש לנו את היכולת לתת רעיונות יצירתיים ומעשיים לצרכים שלך. צרו קשר באמצעות הטופס הבא: